Els resultats esportius del cap de setmana

Històric debut amb victòria del primer equip femení del Club de Rugby Sant Cugat a la categoria de plata del rugbi espanyol

El primer equip femení del Club de Rugby Sant Cugat s'ha estrenat a la categoria de plata del rugbi espanyol, la Divisió d'Honor B, amb una victòria davant l'equip que en les dues últimes edicions ha guanyat la màxima categoria del rugbi català, la Divisió d'Honor Catalana, el Barcelona Universitari Club (BUC). Les santcugatenques han sumat els primers 4 punts de la lliga.

El Club d'Escacs Sant Cugat estrena categoria amb derrota

El primer equip del Club d'Escacs Sant Cugat ha debutat en la Divisió d'Honor amb una derrota ajustada contra el Club d'Escacs Mollet. Els santcugatencs estrenen la màxima categoria dels escacs a Catalunya després d'assolir l'ascens la temporada passada, la 2018-2019. Aquesta és la segona vegada en la història que el CE Sant Cugat juga a Divisió d'Honor, la segona fa dues temporades.

 

La UE Sant Cugat guanya el derbi vallesà

El sénior A masculí de bàsquet de la Unió Esportiva Sant Cugat ha superat en el derbi vallesà el CB Cerdanyola, tercer classificat, per un ajustat 68-65, en la primera jornada de la segona volta. Amb aquesta victòria, la UE Sant Cugat recupera el lideratge al campionat, amb 11 victòries i 3 derrotes, tot i que el CB Artés és segon amb dos partits ajornats per disputar i un balanç d'11 victòries i només 1 derrota.

DISSABTE, 18 DE GENER:

-VOLEIBOL FEMENÍ. Lliga Iberdrola: DSV CV Sant Cugat 0 -IBSA CV CCO 7 Palmas 3

-RUGBI FEMENÍ. Divisió d'Honor B: CR Sant Cugat 28 -Barcelona Universitari Club 20

-ESCACS MASCULÍ. NACIONAL. DIVISIÓ D'HONOR (grup 1): Club d'Escacs Sant Cugat 4 i mig - Club d'Escacs Mollet 5 i mig

-HOQUEI SOBRE PATINS MASCULÍ. OK Lliga Plata Sur: PHC Sant Cugat 6 -CP Rivas H2O 3

-TENIS DE TAULA MASCULÍ. 2a Nacional (grup 4): UE Sant Cugat 5 - Aura Energía Reus 1

-FUTBOL MASCULÍ. 2a Catalana (grup 3): Atlètic Prat Delta CF 2 - Sant Cugat FC 2

-FUTBOL MASCULÍ. 3a Catalana (grup 7): Sant Cugat FC B 1 - Pirinaica FC 4

-FUTBOL MASCULÍ. 3a Catalana (grup 6): CFU Mira-sol Baco 5 - Matadepera CF 1

-BÀSQUET MASCULÍ. Copa Catalunya (grup 2): UE Sant Cugat 68 - CB Cerdanyola 65

-FUTBOL MASCULÍ. 2a Catalana (grup 3): UE Sant Joan Despí 1 - Atlètic Junior FC 3

-BÀSQUET FEMENÍ. 2a Catalana (grup 2): SEDIS 73 - Qbasket Sant Cugat 52

-FUTBOL SALA MASCULÍ. Divisió d'Honor Catalana (grup 1): FS Sant Cugat 4 - FS Castellar 4

-HANDBOL MASCULÍ. 1a Nacional (grup D): CH Sant Cugat 27 - OAR Gràcia Sabadell 28

-HOQUEI SOBRE PATINS FEMENÍ. OK Lliga: PHC Sant Cugat 1 - CP Voltregà Stern Motor 3

-FUTBOL SALA MASCULÍ. 3a Nacional (grup 1): CFS La Unión-Peña Johan B 2 - Olimpyc Floresta FS 4

-VOLEIBOL FEMENÍ. 1a Divisió (grup B): CV Zaragoza Artemisa 0 - DSV CV Sant Cugat B 3
 

DIUMENGE, 19 DE GENER:

-RUGBI MASCULÍ. Divisió d'Honor B (grup B): CR Sant Cugat 71 - XV Rugby Murcia 0

-BÀSQUET FEMENÍ. 1a Catalana (grup 2): UE Sant Cugat 56 - CN Terrassa 63

-FUTBOL MASCULÍ. 3a Catalana (grup 4): CD Pujades 2 - Junior FC 3

-FUTBOL MASCULÍ. 2a Catalana (grup 3): UD Unificación Bellvitge 1 - Valldoreix FC 2

-FUTBOL FEMENÍ. Preferent: Sant Cugat FC (5è, amb 25 punts)-UE Porqueres (4t, amb 29 punts). 16.30 hores.

-BÀSQUET MASCULÍ. 1a Catalana (grup 2): Qbasket Sant Cugat (10è, amb 17 punts)-CE Laietà (14è i últim, amb 15 punts). 17.45 hores.
 

 

-HOQUEI SOBRE HERBA MASCULÍ. Junior FC. No hi ha jornada de lliga.

-HOQUEI SOBRE HERBA FEMENÍ. Junior FC. No hi ha jornada de lliga.

-TENIS DE TAULA FEMENÍ. 1a Nacional (grup 3): UE Sant Cugat. No hi ha jornada de lliga.

 
Comentaris

Destaquem