El Sant Cugat, l'Atlètic Junior i el Valldoreix ja coneixen el seu inici en la 2a Catalana

El primer dels 6 derbis santcugatencs el disputaran el Sant Cugat FC i el Valldoreix FC

El Sant Cugat FC, l'Atlètic Junior i el Valldoreix FC ja coneixen des d'aquest dimecres, 17 de juliol, el calendari de competició del grup 3 de 2a Catalana de futbol, on competiran la pròxima temporada 2019-2020. En la primera jornada de lliga, que es jugarà el cap de setmana del 7 i 8 de setembre, el Sant Cugat FC, que la campanya anterior va acabar 15è amb 40 punts, visitarà la UE Sitges, que ha absorbit el Joventut Ribetana CF del grup 3 de 2a Catalana, mentre que l'Atlètic Junior FC (7è, amb 53 punts) i el Valldoreix FC (7è, amb 50 punts) rebran la UD Unificación Bellvitge (6è, amb 54 punts) i el CD Almeda (1r al grup 10 de 3a Catalana, amb 75 punts) respectivament.

Històric: 3 equips de Sant Cugat s'enfrontaran a 2a Catalana

El Sant Cugat FC, que la temporada passada va descendir de Primera Catalana, i el Valldoreix FC, que jugava en el grup 2 en la seva primera temporada en aquesta categoria, debuten en aquesta lliga en què l'Atlètic Junior ja està consolidat. Per primera vegada en la història, 3 equips de Sant Cugat es veuran les cares a 2a Catalana.

 

En l'última jornada els tres conjunts locals jugaran a casa

En la 34a i última jornada del campionat, els tres equips locals jugaran a casa: el Sant Cugat FC amb l'Atlètic Prat Delta CF; l'Atlètic Junior amb la UE Sant Joan Despí, i el Valldoreix FC amb la UD Unificación Bellvitge.

Els 6 derbis

El primer dels 6 derbis que es viuran la pròxima campanya el jugaran el Sant Cugat FC i el Valldoreix FC, el cap de setmana del 12 i 13 d'octubre, en la 6a jornada.


-12 o 13 d'octubre: Sant Cugat FC-Valldoreix FC (6a jornada).

-19 o 20 d'octubre: Atlètic Junior-Sant Cugat FC (7a jornada).

-23 o 24 de novembre: Valldoreix FC-Atlètic Junior (12a jornada).

-7 o 8 de març: Valldoreix FC-Sant Cugat FC (23a jornada).

-14 o 15 de març: Sant Cugat FC-Atlètic Junior (24a jornada).

-25 o 26 d'abril: Atlètic Junior-Valldoreix FC (29a jornada).

La resta d'equips que integraran el grup 3 de 2a Catalana, amb 18 conjunts, són UD Mariano Poblet, Espluguenc CFA, FE Atlètic Vilafranca, Can Buxeres FC, Cubelles CF, Sant Andreu de la Barca, UD San Mauro, Molins de Rei CF, CD Fontsanta-Fatjó i CE Olivella.

Més informació
 
Comentaris

No hi ha comentaris. T'animes?